RĪGAS FOTOGRĀFIJAS BIENNĀLE

Rīgas fotogrāfijas biennāle (RFB) ir starptautisks laikmetīgās mākslas notikums, kas fokusējas uz fotogrāfijas balstītas mākslas aktuālo, par prioritāti izvirzot Latvijas, Baltijas un Eiropas reģionu.

Rīgas fotogrāfijas biennāles ideja ir cieši saistīta ar 2014. gada maijā Rīgā aizsākto Baltijas jūras reģiona foto festivālu Rīgas Fotomēnesis 2014. Tā programma aptvēra ap 30 dažādus foto pasākumus – izstādes, lekcijas, pašizdošanas pasākumus, kino filmu demonstrējumus, radošās darbnīcas u.c., kuros piedalījās mākslinieki, kuratori un izdevēji no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Zviedrijas, Norvēģijas, Islandes, Somijas, Dānijas, Francijas, ASV, Japānas, Apvienotās Karalistes, Īrijas un citām valstīm.

2015. gada janvārī puse no Rīgas fotomēneša dibinātājiem – Inga Brūvere un Aiga Dzalbe atdalījās un kopā ar Ievu Epneri, Maiju Rudovsku, Līgu Lindenbaumu (Latvija) un Mariju Šovoldu (Marie Sjovold, Norvēģija) nodibināja jaunu notikumu - Rīgas fotogrāfijas biennāle.

Rīgas fotogrāfijas biennāle 2016 notiks aprīlī un idejiski fokusēsies uz mūsu reģiona ģeopolitisko aktualitāti – atmiņas, sapņi, realitāte. Tā realizēsies divos pamatblokos – kūrētās izstādēs ar Latvijas, Baltijas un Eiropas aktuālo mākslas fotogrāfijā, kā arī kontekstuālu ieskatu vēsturiskajā mantojumā, un starpdisciplinārā simpozijā, kas norisināsies vairāku dienu garumā un kura uzdevums būs dažādos formātos runāt, analizēt un diskutēt par mākslas fotogrāfiju šodien. Biennāles veidošanā piedalīsies gan ārzemju un Latvijas institūcijas, gan starptautiski atzīti mākslinieki, kuratori, fotogrāfijas un citu nozaru eksperti. Programmas pasākumu atspoguļošanai tiks izdots speciāls poligrāfisks izdevums, kuru papildinās pētnieciski raksti un intervijas ar dalībniekiem. Īpašu uzmanību Biennāle pievērsis arī jauniem māksliniekiem.

SEKO MUMS