IZSTĀŽU DALĪBNIEKI

Magdalena Andrinovska

Magdalena Andrinovska

Magdalena Andrinovska (Magdalena Andrynowska, 1982) ir māksliniece un fotogrāfe. Viņas izteiksmes līdzekļi apvieno fotogrāfiju ar instalācijas mākslu, metodes, kā iegūt attēlus, pamatojoties uz zinātniskiem pētījumiem, skulptūru un tiešām fiziskām darbībām, kas ietekmē fotogrāfiju virsmu.
Ieva Balode

Ieva Balode

Ieva Balode (1987) ir dzimusi Rīgā, Latvijā. Viņa ir māksliniece un kino kuratore, kas strādā ar analogo attēlu. Absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmiju un studējusi kinomākslu un fotogrāfiju Lietišķo zinātņu universitātē Novia Somijā. Viņas radošās intereses saistītas ar cilvēka identitāti, ko māksliniece pēta ar kustīgo un statisko attēlu filozofijas un valodas starpniecību. Meklējot iedvesmu tekstos, arhīvu materiālos un dabā, viņa lūko atrast robežu starp cilvēka apziņu un tās transcendentālo dabu. Viņas interesi par analogajiem medijiem raisa to attiecības ar dabu, kā arī cilvēka uztveri. Balode piedalās starptautiskās izstādēs un kinofestivālos, demonstrējot savus darbus instalāciju, kino seansu un performanču formā. Viņas kuratores darbība saistīta ar Baltic Analog Lab – mākslinieku kolektīvu, kas izveidojuši telpu un platformu analogā kino uzņemšanai, pētniecībai un izglītošanai par to. Balode ir arī direktore ikgadējam eksperimentālo filmu festivālam “Process”, kas norisinās Rīgā kopš 2017. gada.
Joanna Berga

Joanna Berga

Joanna Berga (Joanna Berg, 1986) šobrīd ir maģistrantūras studente fotogrāfijas jomā Poznaņas Mākslas universitātē. Viņa strādā ar analogo un bieži vien lielformāta tehniku. Viņa īsteno tēmas, kas saistītas ar transķermeni, identitāti, dzimumu un reprezentāciju.
Joanna Čarnota

Joanna Čarnota

Joanna Čarnota (Joanna Czarnota, 1983) studē fotogrāfiju maģistrantūras otrajā kursā Poznaņas Mākslas universitātē. Viņa specializējas dokumentālās fotogrāfijas jomā. Čarnotas darbi ir saistīti ar holokaustu un Otro pasaules karu. Savos darbos viņa izmanto ģimenes lielo arhīvu.
Vika Eksta

Vika Eksta

Vika Eksta (1987) ir māksliniece un pedagoģe, kura dzīvo un strādā Rīgā. Ieguvusi bakalaura grādu Latvijas Kultūras akadēmijas Audiovizuālās mākslas un filmu teorijas nodaļā, kā arī maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas nodaļā. Apguvusi fotogrāfiju pie Andreja Granta fotostudijā "2 Annas" un EFTI fotoskolā Madridē. Viņu interesē konceptuālā māksla un ilgtermiņa fotoprojekti. Savos darbos Eksta izmanto arī video, performanci un vizuālo arhīvu pētniecību. Ieguvusi ADC Young Guns balvu, Rīgas Fotogrāfijas Biennāles 2016 balvu "Meklējam jauno fotogrāfijā" un FK Magazine portfolio balvu. Izstādēs Latvijā un ārvalstīs piedalās kopš 2014. gada. www.vikaeksta.com
GolfClayderman

GolfClayderman

Sabiedrība ar neierobežotu atbildību GolfClayderman (Margrieta Griestiņa (1991), Aksels Bruks (1992)) ir plaša profila organizācija, kas radusies 2016. gadā. Viņi darbojas visdažādākajās mākslas un dzīves jomās – performancē, mūzikā, teātrī, dzīvesstilā, modē, body art un citās. GolfClayderman aptver visas dzīves sfēras un rūpējas par to kvalitātes uzlabošanu.
Madara Gritāne

Madara Gritāne

Madara Gritāne (1991) interesējas par fotogrāfiju un arhitektūru. Viņa ir studējusi vides mākslu Latvijas Mākslas akadēmijā, interjera arhitektūru Falmutas universitātē Lielbritānijā, kā arī iepazinusi fotogrāfiju ISSP skolā un Andreja Granta studijā. Savos darbos Gritāne pēta vides un cilvēka savstarpējo mijiedarbību un ietekmi, bieži šī iemesla dēļ atgriežoties apkārtnē, kur uzaugusi pati. www.madaragritane.com
Agņeška Hinca

Agņeška Hinca

Agņeška Hinca (Agnieszka Hinc, 1995) ir fotogrāfe un māksliniece, kura dzīvo Poznaņā. Projektos viņa aizskar tēmas, kas saistītas ar ķermeni, cilvēku, laiku un telpu. Viņa interesējas par cilvēka ķermeņa uzbūvi, tā saistību ar apkārtējo telpu un cilvēka esības transformāciju laika gaitā.
Reinis Lismanis

Reinis Lismanis

Reinis Lismanis (1992) ir mākslinieks, kurš dzīvo un strādā Londonā. 2017. gada izskaņā Lismanis realizēja savu pirmo personālizstādi Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zāles “Arsenāls” Radošajā darbnīcā. Kopš 2012. gada mākslinieks ir piedalījies grupu izstādēs Grieķijā, Itālijā, Ķīnā, Latvijā, Lielbritānijā, Slovēnijā, Šveicē un Ungārijā. Viņa darbi ir izvēlēti Vintertūras Fotomuzeja Plat(t)form 2016 (Šveicē) un Taragonas starptautiskā fotofestivāla SCAN (Spānijā) portfolio skatēm. Autora darbi tikuši publicēti Aesthetica Magazine, Source Photographic Review, The Telegraph, kā arī grāmatās Laboratori (izdevējs Ca l’Isidret Edicions), “Latvijas Fotogrāfija 2015” (izdevējs FK Magazine) un Paperweight Vol. 1 (izdevējs Popper Publishing). Lismaņa darbi nominēti Magnum Photos un Photo London Graduate Photographers balvai un Metronom galerijas Artifact Prize 2018 balvai. 2014. gadā Lismanis absolvēja Braitonas Universitāti, iegūstot Tom Buckeridge fotogrāfijas balvu.
Magdalena Mahņicka

Magdalena Mahņicka

Magdalena Mahņicka (Magdalena Machnicka, 1978) ir Poznaņas Tēlotājmākslas universitātes Multimediju fakultātes trešā kursa studente. Viņa fotografē, lai izsekotu tam, kas ir neredzams.
Annija Muižule

Annija Muižule

Annija Muižule (1992) ir māksliniece un pētniece, kas dzimusi Latvijā un šobrīd dzīvo un strādā Nīderlandē. Bakalaura studiju laikā Hāgas Karaliskās mākslas akadēmijas Fotogrāfijas programmā Muižules radošā darbība piedzīvoja radikālu pavērsienu – ja sākotnēji tie bija ar attēlu palīdzību pavēstīti stāsti, tad vēlākie darbi pievērsās stāstiem par to, kā top attēli un kādas ir attēlu eksistences formas. Atskāršot bezgalīgi pieaugošo vizuālās informācijas apjomu, ar ko māksliniecei nācās saskarties, Muižule sāka pētīt cilvēka spēju robežas aptvert vizuālo kultūru. Pats galvenais, ko viņa vēlējās noskaidrot – cik augsts patiesībā ir mūsu vizuālās pratības līmenis? Caur refleksiju par fotogrāfiju kā tehnoloģiju, mediju un komunikācijas formu viņa mēģina dekonstruēt to, kas viņai iemācīts, un pārbaudīt, kas stāv aiz tā, ko mums iemācījusi fotogrāfija.
NoRoutine Books

NoRoutine Books

NoRoutine Books kā neatkarīgu izdevniecību 2014. gadā nodibināja Lietuvas mākslinieki Gītis Skudžinsks (Gytis Skudzinskas, 1975) un Vilma Samuļonīte (Vilma Samulionyte,1978). Viņu mērķis bija radīt īpašas, unikālas mākslas grāmatas, kuru eksemplāru skaits nepārsniedz 99 un kas pēc drukāšanas procesa tiek individuāli pilnveidotas studijā. NoRoutine Books radītās grāmatas tiek eksponētas nozīmīgos mākslas centros un izstādēs.
Katažina Bojko-Šimčevska

Katažina Bojko-Šimčevska

Katažina Bojko-Šimčevska (Katarzyna Bojko-Szymczewska, 1975) ir fotogrāfe, kas papildus digitālajai fotogrāfijai bieži izmanto alternatīvas fotografēšanas metodes, piemēram, slapjās kolodija plāksnes, cianotipiju vai pinhole tehniku, lai izpētītu un pieredzētu tradicionālo paņēmienu potenciālu.
Diāna Tamane

Diāna Tamane

Diāna Tamane (1986) dzimusi Rīgā, pašlaik dzīvo un strādā Tartu. Absolvējusi bakalaura studijas Tartu Mākslas koledžā un maģistra studijas LUCA Mākslas augstskolā Briselē. 2015.–2016. gadā mācījusies Ģentes Augstākajā mākslu institūtā (HISK) Beļģijā. Tamanes darbu pamatformāts ir fotogrāfija, video un teksts, ietverot arī atrastus objektus un autobiogrāfiskus elementus. Viņas darbi izstādīti pirmajā Rīgas Starptautiskajā laikmetīgās mākslas biennālē, “kim?” laikmetīgās mākslas centrā (Latvijā), Tartu Mākslas muzejā (Igaunijā), Valsts Laikmetīgās mākslas muzejā S.M.A.K. Gentē (Beļģijā), Vintertūras Fotomuzejā (Šveicē), Katmandu Triennālē (Nepālā), Surplus Space (Ķīnā), galerijā Triumph (Krievijā), galerijā A Gentil Carioca (Brazīlijā) un citur. Viņas darbi atrodas Vintertūras Fotomuzeja un privātās kolekcijās. 2018. gadā Tamane kļuva par Rīgas Fotogrāfijas biennāles balvas "Meklējam jauno fotogrāfijā!" laureāti.
Aurelija Fridriha-Zdanoviča

Aurelija Fridriha-Zdanoviča

Aurelija Fridriha-Zdanoviča (Aurelia Frydrych-Zdanowicz, 1981) interesējas par projektiem, kas apvieno zinātni, mākslu un dokumentālās filmas. Viņa sadarbojas ar Frydrych & Zdanowski duo, kas veido reklāmas un dokumentālās filmas, kā arī izstrādā fotoprojektus.
Pjotrs Zugajs

Pjotrs Zugajs

Pjotrs Zugajs (Piotr Zugaj, 1991) ir mākslas vēsturnieks, kurš kopš 2016. gada studē fotogrāfiju Poznaņas Mākslas universitātē. Viņu interesē dokumentālā fotogrāfija un attēlu teorija.