KURATORI

Inga Brūvere

Inga Brūvere

Inga Brūvere (1963) ir Latvijā dzīvojoša māksliniece, kas kopš 2001. gada pievērsusies arī kuratores darbam un vairāk nekā astoņpadsmit gadu laikā ir īstenojusi dažādus projektus un izstādes Latvijā un ārzemēs. Inga Brūvere ir idejas autore un viena no festivāla “Rīgas Fotomēnesis” dibinātājiem (2012), kā arī pirmā Rīgas Fotomēneša 2014 vadītāja. Kopš 2015. gada ir viena no Rīgas Fotogrāfijas biennāles dibinātājām un vadītāja.
Anna Kedzjora

Anna Kedzjora

Dr. Anna Kedzjora (Anna Kedziora, 1982) ir māksliniece, kuratore un pasniedzēja Mākslas Universitātes Fotogrāfijas fakultātē Poznaņā, Polijā. Viņa ir starptautiskā fotogrāfijas konkursa “Poznaņas Foto diploma balva” līdzdibinātāja un vadītāja un vairāku fotogrāfijas izstāžu kuratore un līdzkuratore (tai skaitā, Photokina akadēmijā Ķelnē, Vācijā (2014); 9. Fotogrāfijas biennālē Poznaņā, Polijā (2015); TIFF festivālā Vroclavā, Polijā (2016); Eiropas Fotogrāfijas mēnesī Berlīnē, Vācijā (2016); Starptautiskajā fotogrāfijas festivālā INTERPHOTO Bjalistokā, Polijā (2017)). Kedzjoras darbi ir izstādīti vairākās solo un grupu izstādēs un konferencēs Polijā, Vācijā, Spānijā, Grieķijā, Velsā, Zviedrijā, Baltkrievijā, Lietuvā un Slovākijā. Savos pētījumos un mākslas darbos viņa pievēršas fotogrāfijai un valodai, fotogrāfijai un atmiņai, spriedzei starp dabu un kultūru, dabas klātbūtnei vēsturē, ainavā un varā.
Elīna Ķempele

Elīna Ķempele

Elīna Ķempele (1985) ir kultūras un mākslas izglītības pasākumu kuratore, neformālās izglītības apmācītāja no Rīgas, kura šobrīd dzīvo Berlīnē. Ieguvusi bakalaura grādu mākslās Latvijas Kultūras akadēmijā un maģistra grādu kultūras un sociālajā antropoloģijā Latvijas Universitātē. Darbojusies kā izglītības programmu kuratore LNMM izstāžu zālē "Arsenāls" (2014–2016), kā neatkarīga kuratore, apmācītāja un antropoloģe piedalījusies dažādos starpdisciplināros mākslas un sociālos projektos. Šobrīd īpaši interesē politiskā aktīvisma izpausmes laikmetīgajā mākslā.
Tomass Pārups

Tomass Pārups

Tomass Pārups (2000) ir mākslas kritiķis un kurators, kurš dzīvo un strādā Rīgā. 2018. gadā Rīgas Fotogrāfijas biennāles ietvaros galerijā “Alma” notika viņa kūrētā mākslas apvienības GolfClayderman retrospekcija "Videosalons". Pārups regulāri raksta portālam Arterritory.com. Sagatavojis ievadtekstus mākslinieku Ojāra Pētersona, Ērika Apaļā, Zanes Tučas un Sarmītes Māliņas personālizstādēm, kā arī Ivara Grāvleja personālizstādes Outlet katalogam 2018. gada nogalē. 2017. gadā iznāca Pārupa pirmā grāmata par mākslinieci Maiju Kurševu ("Neputns", sērija "Studijas bibliotēka").
Šelda Puķīte

Šelda Puķīte

Šelda Puķīte (1986) ir mākslas kritiķe, redaktore un Rīgas Fotogrāfijas biennāles kuratore, kura šobrīd dzīvo un strādā Rīgā. Studējusi Latvijas Mākslas akadēmijas mākslas zinātnes nodaļā, kur 2012. gadā ieguvusi maģistra grādu un pašlaik izstrādā doktora disertāciju, veltītu popārta ietekmēm Latvijas mākslā. No 2014. līdz 2016. gadam strādājusi Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē "Arsenāls" par Radošās darbnīcas izstāžu programmas vadītāju. Kā pētnieci un kuratori viņu īpaši interesē krustpunkti starp mākslu, populāro kultūru un mainīgo sociālo politiku Rietumu sabiedrībā.