KURATORI

Inga Brūvere

Inga Brūvere

Inga Brūvere (1963) ir Latvijā dzīvojoša māksliniece, kas kopš 2001. gada pievērsusies arī kuratores darbam un vairāk nekā astoņpadsmit gadu laikā ir īstenojusi dažādus projektus un izstādes Latvijā un ārzemēs. Inga Brūvere ir idejas autore un viena no festivāla “Rīgas Fotomēnesis” dibinātājiem (2012), kā arī pirmā Rīgas Fotomēneša 2014 vadītāja. Kopš 2015. gada ir viena no Rīgas Fotogrāfijas biennāles dibinātājām un vadītāja.
Indreks Grigors

Indreks Grigors

Indreks Grigors (Indrek Grigor, 1981) ir Tartu Mākslas muzeja kurators. Viņš raksta kritikas dažādiem Baltijas izdevumiem, vada podkāstu un radioraidījumu Igaunijas Nacionālajā radio, reizēm pasniedz Igaunijas Mākslas akadēmijā. Studējis semiotiku un mākslas zinātni Tartu Universitātē un strādājis par Tartu Mākslas nama galerijas vadītāju.
Elīna Ķempele

Evita Goze

Evita Goze (1984) ir kuratore, tekstu autore un fotogrāfe, kas dzīvo un strādā Rīgā. Kuratore ISSP Galerijā, organizē fotogrāmatu festivālu Self Publish Riga. Pēdējo Gozes veidoto izstāžu vidū minamas “Pasūtījums” (Diānas Tamanes personālizstāde ISSP Galerijā, 2018) un “ENTER. Fotogrāmatas no Baltijas” (Belgradas fotomēnesis, 2019). Evita Goze raksta par fotogrāfiju un laikmetīgo mākslu izdevumos “IR”, “Kultūras Diena”, The British Journal of Photography, Tjej Land un portālos FK, Arterritory.
Tomass Pārups

Elīna Ķempele

Elīna Ķempele (1985) ir mākslas un izglītības pasākumu kuratore, neformālās izglītības apmācītāja no Rīgas, šobrīd dzīvo Berlīnē. Ieguvusi bakalaura grādu mākslās Latvijas Kultūras akadēmijā un maģistra grādu kultūras un sociālajā antropoloģijā Latvijas Universitātē. Darbojusies kā izglītības programmu kuratore LNMM izstāžu zālē "Arsenāls" (2014–2016), kopš 2016. gada kā neatkarīga kuratore un antropoloģe piedalījusies dažādos starpdisciplināros mākslas un sociālos projektos. Kopš 2018. gada ir Rīgas Fotogrāfijas biennāles izglītības programmas kuratore. Savā darbībā īpašu uzmanību pievērš sociāli un politiski aktīvai mākslai.
Šelda Puķīte

Adams Mazurs

Adams Mazurs, PhD (Adam, Mazur, 1977) – mākslas kritiķis, mākslas vēsturnieks un kurators. Viņa galvenās intereses ir laikmetīgā māksla un dokumentālā fotogrāfija. Mazurs ir žurnāla BLOK ( http://blokmagazine.com ) galvenais redaktors. Adams Mazurs nesen kā kopā ar Lukašu Gorčicu kūrējis izstādi par Centrāleiropas fotogrāmatām Krakovas Starptautiskajā Kultūras centrā un publicējis monogrāfiju Mutilated World. Histories of Photography in Central Europe 1838-2017 („Izkropļotā pasaule. Centrāleiropas fotogrāfijas vēstures 1838-2017“) (Universitas, Cracow 2019).
Šelda Puķīte

Pauļus Petraitis

Pauļus Petraitis (Paulius Petraitis, 1985) ir mākslinieks, kurators un teorētiķis. Šobrīd dzīvo un strādā Viļņā. Viņa profesionālā darbība saistīta ar attēlu radīšanu daudzveidīgā (tehnoloģiju, sociālā un kultūras) kontekstā. Kā līdzkurators Petraitis veidojis pirmo izstādi, kas norisinājusies Snapchat lietotnē: “Tā tas ir/Tagad” (2015); kūrējis arī ekrāniem paredzētās izstādes Sraunus (2010-2013) un Blog Reblog (2013-2014). Izmantojot pseidonīmu Pols Peipers, Petraitis izdevis divpadsmit grāmatas, to skaitā darbus “Laikmetīgā fotogrāfija” un “Miglainais ekrāns”. Viņš ir redaktors izdevumam “Sapnis, ne fotogrāfija”; šis izdevums izmanto 47 dažādu autoru darbus, lai pētītu fotogrāfijas un neveiksmes sarežģītās attiecības.
Šelda Puķīte

Šelda Puķīte

Šelda Puķīte (1986) ir kritiķe, kuratore un pētniece, kura pašreiz dzīvo Igaunijā. Studējusi mākslas vēsturi Latvijas Mākslas akadēmijā, iegūstot bakalaura un maģistra grādu, un pašreiz turpina studijas doktorantūrā, izstrādājot doktora disertāciju par popārta ietekmi uz Latvijas mākslu. Šeldu īpaši interesē krustpunkti starp mākslu, populāro kultūru un aktuālo sociālpolitiku, kuru viņa reprezentē, izmantojot starpdisciplināru pētniecību un rotaļīgu formātu dažādos mākslas projektos un izstādēs. Pēdējos gados strādājusi pie vairākiem nozīmīgiem izstāžu projektiem, izglītības programmām, kā arī veidojusi katalogus dažādiem mākslas festivāliem. Regulāri piedalās starptautiskās kultūras diskusijās, simpozijos un lekcijās un raksta recenzijas un esejas Baltijas valstu portāliem un presei. Šelda ir sadarbojusies ar tādām mākslas institūcijām kā Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs, Rīgas Fotogrāfijas biennāle, Tartu Mākslas māja un Tartu Mākslas muzejs.
Šelda Puķīte

Astrīda Riņķe

Astrīda Riņķe ir galerijas Alma dibinātāja. Beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu, scenogrāfijas specialitātē. Galerijas Alma ekspozīciju kuratore Latvijā, mākslas mesēs – Artissima Turīnā, Art Cologne Ķelnē, ArtBrussels Briselē un citviet pasaulē.
Photo: Karlīna Vītoliņa
Šelda Puķīte

Žans Liks Sorē (Collectif NUNC)

Žans Liks Sorē (Jean-Luc Soret, 1968) ir neatkarīgs kurators, ar fotogrāfiju un jauno mediju mākslu saistītu pasākumu organizators. No 1999. līdz 2019. gadam viņš bija kurators MEP/Maison Européenne de la Photographie Parīzē, no 2000. līdz 2011. gadam bija @rt Outsiders Festival radošais direktors. Sorē ir bijis līdzkurators festivālām Hors Pistes Festival, kas, atzīmējot 50 gadus kopš pirmā cilvēka izkāpšanas uz Mēness, notika Pompidū centrā Parīzē (2019). 2015. gadā festivāla Ars Electronica (Lincā, Austrijā) ietvaros Sorē bija kurators izstādei Campus Exhibition; kā arī kūrēja retrospektīvu izstādi, kas veltīta digitālās mākslas celmlaužu — Parīzes VIII Universitātes — dažādu nodaļu 30 gadu radošajam darbam.
Šelda Puķīte

Marīe Šēvolda

Mariē Šēvolda (Marie Sjøvold, 1982) ir fotogrāfe un videomāksliniece, kas dzīvo un strādā Norvēģijā. Vairāku fotogrāmatu autore; piedalījusies izstādēs Henijas-Unstada mākslas centrā Oslo, Liepājas muzejā, Fotogrāfijas centrā Stokholmā, mākslas telpā Deichtorhallen Hamburgā, Kristiansandas mākslas muzejā, Nobela miera centrā Oslo, Fotogrāfijas centrā Kopenhāgenā, galerijā F15 Jelejā, Kalusta Gulbenkjana fondā Parīzē un citur. 2012. gadā saņēmusi nodibinājuma Fritt Ord Eiropas Fotoizstāžu balvu. Šēvoldas darbi iekļauti fonda Fritt Ord, Norvēģijas Karalistes Ārlietu ministrijas un Norvēģijas Karalistes Izglītības un zinātnes ministrijas kolekcijās.
Photo: Trine Hisdal