RĪGAS FOTOGRĀFIJAS BIENNĀLE

RĪGAS FOTOGRĀFIJAS BIENNĀLE

Rīgas Fotogrāfijas biennāle (RFB) ir starptautisks laikmetīgās mākslas notikums, kas fokusējas uz fotogrāfiju kā mākslas praksi, par prioritāti izvirzot Latvijas, Baltijas un Eiropas reģionu.

Moderno tehnoloģiju straujās attīstības rezultātā nākas pārvērtēt arī attēlu nozīmi un to sniegto vēstījumu. Šodien fotogrāfija ir visur. Klasiskajam fotogrāfijas kā estētiska un dokumentējoša attēla uzstādījumam pievienojusies virkne citu priekšstatu, kas rada jauna satura apzināšanās nepieciešamību. Kā laika telpā ir mainījusies izpratne par fotogrāfiju un tās klātbūtni mākslas darba ietvaros?

Pirmā Rīgas Fotogrāfijas biennāle notika 2016. gada aprīlī un idejiski fokusējās uz mūsu reģiona ģeopolitisko īpatnību – atmiņām, sapņiem, realitāti, kas īpašu aktualitāti iegūst vēsturiskā notikuma – Latvijas valsts svētku priekšvakarā, kad 2018. gadā Latvja, kā arī Lietuva, Igaunija, Somija (2017. gadā), Čehija, Rumānija un Polija atzīmēs valsts pastāvēšanas vai arī atjaunošanas simto gadadienu.

Rīgas Fotogrāfijas biennāles 2016 programmas ietvaros notika izstādes vairākās Rīgas pilsētas izstāžu zālēs un galerijās, kā arī Jūrmalā un Kuldīgā. Viens no izglītojošās programmas pasākumiem starpdisciplinārais simpozijs analizēja attēla un fotogrāfijas lomu post-digitālajā laikmetā. Īpašu uzmanību Biennāle pievērsa Baltijas valstu jauniem māksliniekiem, piešķirot balvu – ‘’Meklējam jauno fotogrāfijā!’’.

Rīgas Fotogrāfijas biennāle 2018 notiks aprīlī un tās programmas izstādes un izglītojošie pasākumi būs pieejami Rīgā, Liepājā, Cēsīs un Daugavpilī. Biennāle turpinās arī aizsākto tradīciju, izsludinot pieteikšanos balvai – ‘’Meklējam jauno fotogrāfijā!’’.

Rīgas fotogrāfijas biennāli 2016 organizē biedrība ‘’Rīgas Fotogrāfijas biennāle’’ sadarbībā ar vairākām Latvijas un ārvalstu institūcijām.

SEKO MUMS