RĪGAS FOTOGRĀFIJAS BIENNĀLE

ZIŅAS

SEO IMAGE NAME

No 6. aprīļa Latvijas Fotogrāfijas muzeja izstāžu zālēs skatāma fotogrāfes Guntas Podiņas izstāde „Mēs neesam neredzami”, kas notiks Rīgas Fotogrāfijas biennāles 2016 – 2018 starpgada ietvaros.

30. marts, 2017 | Amanda Boka
Fotogrāfiju sērijā „Mēs neesam neredzami” tiek parādītas Strazdumuižā notikušās pārmaiņas, vēsturiskie un aktuālie notikumi, aplūkojot gan padomju laikus, gan pašreizējo situāciju Latvijā. Strazdumuiža ir ciems Rīgas nomalē, kur mājvietu radusi neredzīgo un vājredzīgo kopiena ar vairāk nekā 200 iedzīvotājiem. Šīs kopienas dzīves apstākļi nav viegli, darba iespējas ir minimālas, sociālā pabalsta vien nepietiek ikdienā nepieciešamā aprīkojuma ieguvei redzes invalīdam vai bērnu skološanas izdevumiem augstskolās.
LASĪT TĀLĀK
SEO IMAGE NAME

Rīgas Fotogrāfijas biennāles starpgada 2017 pasākumu programmas ietvaros no 8. aprīļa tiešsaistes galerijā “Asa Nisi Masa” jeb anmgallery.com būs skatāma latviešu mākslinieces Vikas Ekstas gif animācijas projekta “Snakes and Ladders” izstāde.

3. aprīlis, 2017 | Amanda Boka
Animēts gif (“Graphics Interchange Format” – grafikas apmaiņas formāts) ir grafisks attēls, kas vienā failā ietver noteiktā kārtībā saliktu fotogrammu sēriju, kura nepārtraukti atkārtojas. Pēdējo gadu laikā gif attēli ir kļuvuši ļoti populāri, sevišķi sociālajos tīklos, kur tos visbiežāk izmanto, lai paustu noteiktas emocijas vai arī lai sniegtu atbildi konkrētas diskusijas kontekstā.
LASĪT TĀLĀK
SEO IMAGE NAME

12. un 13. aprīlī Rīgas Fotogrāfijas biennāles starpgada 2017 programmas ietvaros Latvijas Laikmetīgās mākslas centrā notiks Eiropas laikmetīgās mākslas ekspertu diskusija un lekcija, veltītas mūsdienu aktuālajai fotogrāfijai un jaunajiem māksliniekiem. Diskusijas tiešraidi 12. aprīlī pulksten 18:00 varēs vērot tiešraidē Latvijas Sabiedrisko mediju portālā www.lsm.lv

6. aprīlis, 2017 | Amanda Boka
Fotogrāfiju kā vizuāli komunikatīvu instrumentu izmanto visdažādāko mākslas virzienu pārstāvji, tomēr ne visi, kas šo mediju patērē, asociē sevi ar fotogrāfijas nozari. Diskusija “Ilgas pēc robežas” veltīta fotogrāfijas kā medija un tā robežu pētniecībai. Vai profesionālo piederību nosaka paņēmieni un domāšana vai vienkārši ilgas pēc identitātes robežām?
LASĪT TĀLĀK
SEO IMAGE NAME

No 20. aprīļa Dailes teātrī notiks Rīgas Fotogrāfijas biennāles izstāde "Publisks = privāts"

12. aprīlis, 2017 | Amanda Boka
No 20. aprīļa līdz 16. jūnijam Dailes teātra Mākslas telpā “Brīvības 75” notiks Rīgas Fotogrāfijas biennāles starpgada 2017 izstāde “Publisks = privāts”. Tajā būs skatāmi četru jauno Francijas mākslinieku darbi, kas reflektē par tēmu “arhitektūra”, to lūkojot kā sociālās un individuālās dzīves un domu konstruēšanu. Izstāde rīkota sadarbībā ar Francijas institūtu Latvijā, atzīmējot tā divdesmito gadadienu.
LASĪT TĀLĀK
SEO IMAGE NAME

Noslēdzoties Rīgas Fotogrāfijas biennāles starpgada 2017 izstādēm, tiek iezīmētas 2018. gada norises.

16. jūnijs, 2017 | Amanda Boka
Rīgas Fotogrāfijas biennāle (RFB) fokusējas uz fotogrāfiju kā mākslas praksi, par prioritāti izvirzot Eiropas reģionu. 21. gadsimtā – virtuālo tehnoloģiju attīstības laikmetā māksla ieiet jaunā posmā: šobrīd sevi pārliecinoši piesaka post-interneta māksla un fotogrāfija/attēls, kas visspilgtāk pauž laikmetam raksturīgās domāšanas klātbūtni. Kā digitalizācijas procesa rezultātā ir mainījusies izpratne par fotogrāfiju/attēlu un tās klātbūtni mākslas darbā? Ar šo un citiem līdzīgiem jautājumiem nodarbojas Rīgas Fotogrāfijas biennāle.
LASĪT TĀLĀK