RĪGAS FOTOGRĀFIJAS BIENNĀLE

DALĪBNIEKI

SEO IMAGE NAME

Adams Mazurs

Adams Mazurs (Adam Mazur, 1977) ir kritiķis, kurators un mākslas žurnāla Szum redaktors. No 2002. līdz 2013. gadam bijis kurators Laikmetīgās mākslas centrā Ujazdovska pilī, Varšavā, rīkojot vairākus izstāžu projektus. Mazuram ir vairākas publikācijas, tai skaitā grāmata “Polijas fotogrāfijas vēsture 1839−2009” (2010) un “Jauns fenomens Polijas fotogrāfijā pēc 2000. gada” (2012). 2013. gadā nodibinājis pētniecisku platformu, kas pievēršas Polijas fotogrāmatām. Mazuru galvenokārt interesē laikmetīgā māksla un dokumentālā fotogrāfija.

SEO IMAGE NAME

Baiba Tetere

Baiba Tetere (1978) ir vizuālās kultūras pētniece un biedrības ISSP līdzdibinātāja. Studējusi fotogrāfijas vēsturi De Montfort universitātē, Lielbritānijā. Doktora disertācijas ietvaros pēta agrīno antropoloģisko fotogrāfiju Latvijā 19. gadsimta beigās. Kopš 2006. gada regulāri organizē fotogrāfijas izglītības un mākslas projektus. Pašreiz strādā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā un pasniedz laikmetīgās fotogrāfijas kursu Rīgas Stradiņa universitātē.

SEO IMAGE NAME

Daiga Rudzāte

Daiga Rudzāte (1968), mākslas kritiķe un kuratore, viena no 2011. gadā dibinātā kultūras un mākslas portāla arterritory.com koncepta idejas autorēm un portāla galvenā redaktore. Piedalījusies Cēsu mākslas festivāla dibināšanā (2007), festivāla vizuālās mākslas sadaļas galvenā kuratore. Vairākkārt organizējusi Latvijas mākslas reprezentāciju starptautiskās Venēcijas mākslas biennāles ietvaros – gan kā Latvijas ekspozīcijas kuratore un komisāre (2011, 2017), gan arī, producējot izstādi “Ornamentālisms. Latvijas laikmetīgā māksla. Purvīša balva” (2013) 56. Venēcijas mākslas biennāles satelītprogrammai kā Latvijas prezidentūras Eiropas savienībā Kultūras programmas reprezentācijas pasākumu. Latvijas laikmetīgās mākslas ainā nozīmīgākā apbalvojuma “Purvīša balva” galvenā kuratore kopš tā dibināšanas 2007. gadā.

SEO IMAGE NAME

Ieva Epnere

Ieva Epnere (1977), māksliniece, fotogrāfijas pasniedzēja. Maģistra grāds LMA Vizuālās komunikācijas nodaļā (2003), studējusi HISK (Higher Institute for Fine Arts) Ģentē, Beļģijā (2011, 2012). Kopš 1996. gada piedalījusies izstādēs Beļģijā, Vācijā, Austrijā, Francijā, Krievijā, Islandē, Dienvidāfrikā, Kanādā u. c. Nominēta apbalvojumiem vairākos laikmetīgās mākslas konkursos: Henkel Art Award 2013 fināliste, Meesterproef Vlaamse Bouwmeester 2011 laureāte, kim? Rezidences balvas 2016 laureāte. Nozīmīgākās izstādes: How to Live Together Vīnes Kunsthallē (Austrija, 2017), personālizstāde Sea of Living Memories galerijā Art in General (Ņujorka, 2016), Identitāte. Aiz nenoteiktības priekškara Ukrainas Nacionālajā mākslas muzejā (Kijeva, 2016), personālizstāde Pyramiden and other stories, Zacheta Project Room (Varšava, 2015); piedalījusies Oberhauzenes starptautiskajā īsfilmu festivāla konkursā (2014–2016), 6. Maskavas starptautiskajā laikmetīgās mākslas biennālē (2015), izstādē Ornamentalism. The Purvītis Prize Venēcijā (2015). www.ievaepnere.com

SEO IMAGE NAME

Indreks Grigors

Indreks Grigors (Indrek Grigor, 1981), Art House galerijas vadītājs Tartu, mākslas kritiķis un kurators, publicējies Baltijas valstīs. Igaunijas Nacionālā Radio ētera personība un podkāsta autors, Igaunijas Mākslas akadēmijas vieslektors. Studējis semiotiku un mākslas vēsturi Tartu Universitātē. www.indrekgrigor.com

SEO IMAGE NAME

Marianne Āgere

Marianne Āgere (Marianne Ager, 1971) ir foto un kinomākslas kuratore Brandta muzejā Odensē, Dānijā. Vairākus gadus strādājusi kā kultūras žurnāliste, koncertu menedžere un dīdžejs. No 2010. līdz 2013. gadam regulāri raksta recenzijas par fotogrāmatām dāņu izdevumam KATALOGJournal of Photography & Video. 2016. gadā bijusi viena no Fotografiska muzeja Stokholmā rīkotās Ziemeļu Jauno fotogrāfu gada balvas žūrijas loceklēm. Fotogrāfijā Āgeri interesē spēcīgs naratīvs, bet fascinē arī attēli, kas atrodas uz mākslas un dokumentalitātes robežas.

SEO IMAGE NAME

Paola Paleari

Paola Paleari (Paola Paleari, 1984) ir neatkarīgā itāliešu autore, redaktore un kuratore; šobrīd viņa dzīvo Kopenhāgenā. Viņa pamatnodarbju vidū ir redaktora vietnieces pienākumi žurnālā YET (izdevums, kas veltīts starptautiskajai fotogrāfijai), kā arī dalība tīmekļa portālā un kuratoru kolektīvā artnoise, kas koncentrējas uz laikmetīgo mākslu un kultūru. Viņas interešu loks saistīts ar fotogrāfisko valodu un tās saikni ar vizuālās mākslas izpausmēm. www.paolapaleari.net

SEO IMAGE NAME

Valentīns Klimašausks

Valentīns Klimašausks (Valentinas Klimašauskas, 1977), kurators un rakstnieks. Kurators Viļņas Laikmetīgās mākslas centrā (2003–2013). Nozīmīgākās publikācijas: grāmata B and/or an Exhibithion Guide In Search of Its Exhibition (Torpedo Press, Oslo, 2014), raksti un intervijas izdevumiem CAC Interviu, Cura, Dot Dot Dot, Mousse, Ruler, Spike Art Quarterly, Šiaurės Atėnai u. c. No 2018. gada rudens – kim? Laikmetīgās mākslas centra programmas direktors.