KURATORI

Inga Brūvere

Inga Brūvere

Inga Brūvere (1963) ir Latvijā dzīvojoša māksliniece, kas kopš 2001. gada pievērsusies arī kuratores darbam un divdesmit gadu laikā ir īstenojusi dažādus projektus un izstādes Latvijā un ārzemēs. Inga Brūvere ir idejas autore un viena no festivāla “Rīgas Fotomēnesis” dibinātājiem (2012), kā arī pirmā “Rīgas Fotomēneša 2014” vadītāja. Kopš 2015. gada ir viena no Rīgas Fotogrāfijas biennāles dibinātājām un vadītāja.
Auguste Petre

Auguste Petre

Auguste Petre (1993) ir neatkarīgā kuratore un mākslas procesu pētniece. Absolvējusi Latvijas Kultūras akadēmiju un ieguvusi maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijā, Mākslas vēstures un kuratoriālo studiju nozarē. Petres intereses galvenokārt raksturo politikas un mākslas attiecības, starpnozaru manifestācijas vizuālajā mākslā, kā arī 20. gs. 90. gados dzimušo latviešu mākslinieku radošās izpausmes. Kopš 2017. gada Petre darbojas kā mākslas žurnāliste, veidojot publikācijas Latvijas un ārzemju medijiem, tostarp strādājusi par Baltijas redaktori portālā Arterritory.com, viņai ir pieredze kā mākslas procesu lektorei, darbojoties fonda “Mākslai vajag telpu” projektos un Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā. Kopš 2020. gada Auguste Petre ir Rīgas Mazākās galerijas programmas direktore un Rīgas Mazāko izsoļu cikla līdzautore.
Foto: Marta Mielava
Tīna Pētersone

Tīna Pētersone

Tīna Pētersone (1994) ieguvusi maģistra grādu laikmetīgās mākslas kūrēšanā Goldsmita koledžā Londonas Universitātē. Pirms tam absolvējusi komunikācijas zinātnes bakalaura programmu Latvijas Universitātē, kā arī pavadījusi semestri Cepelina Universitātē Frīdrihshāfenā, Vācijā, studējot komunikāciju un kultūras menedžmentu. Aizvadītajā gadā tika uzņemta kuratoru vasaras skolā What Could Should Curating Do? Belgradā, Serbijā. Ieguvusi pirmo Rīgas Fotogrāfijas biennāles – NEXT 2021 un Latvijas Mākslas akadēmijas konkursa “Jaunais kurators!” balvu, kā arī kūrējusi starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles “Eiropas jaunrade” ceļojošo izstādi Cēsīs, Latvijā. Kopā ar mākslinieku Krišjāni Elviku izveidojusi apvienību temporary.lv, kas 2020. gada vasarā apmetās mākslas laboratorijā Baltijas jūras krastā. Kūrējusi Lindas Vilkas soloizstādi BREAK-me-DOWN-tomorrow (2020) Plieņciemā, Latvijā, kā arī kopā ar domubiedriem strādājusi pie grupas izstādēm Making Sense (2020) un It Got Brighter, Then Dimmer, Right Next to the Wound (2019) Londonā, Lielbritānijā.
Antra Priede

Antra Priede

Antra Priede (1985) ir mākslas zinātniece un kuratore. Absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Mākslas vēstures un teorijas apakšnozari, iegūstot bakalaura un maģistra grādu. Jau kopš studiju laikiem patstāvīgā darba vieta ir bijusi LMA – prorektore studiju darbā, maģistra programmas vadītāja. Kopš 2018. gada vada arī Mākslas zinātnes un teorijas apakšnozares Kuratoru specializāciju. Kā maģistra programmas vadītāja viņa velta daudz laika un enerģijas starptautisku nozares profesionāļu piesaistei akadēmijas darbā, lai maģistra programmā studējošie gūtu ne tikai daudzpusīgu, bet arī starptautisku pieredzi, kas palīdzētu veidot spēcīgu personīgās prakses pamatu un iepazīstinātu ar nozares laikmetīgo savdabību.

Personīgi vērtīgu profesionālo pieredzi Antra guvusi, strādājot Latvijas Laikmetīgās mākslas centrā par projektu vadītāju un kuratori. Viņa veidojusi un vadījusi Latvijas mākslas vides sadaļu Baltijas laikmetīgās mākslas ziņu portālā Echo Gone Wrong. Pētniecības aktivitātes saistītas ar trimdas mākslas vēstures pārskatīšanu, akcentējot mākslas vidē svarīgākos jautājumus, kas saistīti ar kuratora lomu lokālā un starptautiskā mākslas ekosistēmā, sievietes lomu mākslas vidē un citiem, ne vienmēr ērtiem jautājumiem.
Agnese Pundiņa

Agnese Pundiņa

Agnese Pundiņa (1992) ir mākslas zinātniece, projektu vadītāja, producente un kuratore. Ieguvusi maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijas Mākslas zinātnes nodaļā, galvenokārt interesē sociālās problemātikas atspoguļojums laikmetīgajā mākslā. Publicējusi rakstus interneta mākslas un kultūras portālā Arterritory,com un Igaunijas vizuālās mākslas žurnālā KUNST.EE.
Astrīda Riņķe

Astrīda Riņķe

Astrīda Riņķe ir Galerijas Alma dibinātāja. Beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu, scenogrāfijas specialitātē. Galerijas Alma ekspozīciju kuratore Latvijā, mākslas mesēs Artissima Turīnā, Art Cologne Ķelnē, ArtBrussels Briselē un citviet pasaulē.
Foto: Karlīna Vītoliņa
Anete Skuja

Anete Skuja

Anete Skuja (1991) ir mākslas vēsturniece, fotogrāfe un kuratore, kas pamatā strādā ar fotogrāfiju. Bijusi vieskuratore ISSP Skolas absolventu izstādēm. 2020. gadā absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas mākslas zinātnes nodaļu, iegūstot maģistra grādu kuratora specialitātē ar pētījumu par arhīva mākslas tendenci Baltijas laikmetīgajā mākslā 21. gadsimtā.
Mariē Šēvolda

Mariē Šēvolda

Mariē Šēvolda (Marie Sjøvold, 1982) ir fotogrāfe un videomāksliniece, kas dzīvo un strādā Norvēģijā. Vairāku fotogrāmatu autore; piedalījusies izstādēs Henijas–Unstada Mākslas centrā Oslo, Liepājas muzejā, Fotogrāfijas centrā Stokholmā, mākslas telpā Deichtorhallen Hamburgā, Kristiansandas mākslas muzejā, Nobela miera centrā Oslo, Fotogrāfijas centrā Kopenhāgenā, galerijā F15 Jelejā, Kalusta Gulbenkjana fondā Parīzē un citur. 2012. gadā saņēmusi nodibinājuma Fritt Ord Eiropas Fotoizstāžu balvu. Šēvoldas darbi iekļauti fonda Fritt Ord, Norvēģijas Karalistes Ārlietu ministrijas un Norvēģijas Karalistes Izglītības un zinātnes ministrijas kolekcijās.
Foto: Trīne Hīsdāle (Trine Hisdal)