JAUNAIS KURATORS
ŽŪRIJA

Andris Brinkmanis

Andris Brinkmanis

Andris Brinkmanis ir Milānā un Venēcijā strādājošs neatkarīgs mākslas kritiķis, pētnieks un izstāžu kurators. Kopš 2009. gada mākslas vēstures un kuratorzinību pasniedzējs un Glezniecības un Vizuālās Mākslas bakalaura nodaļas vadītājs NABA Akadēmijā Milānā. Kā kurators pēdējo gadu laikā veidojis izstādes “Bērnība un vēsture” (OCAT Institūts, Pekina 2019); “Signāli no citas pasaules. Asja Lācis un bērnu teātris ”(AVTO, Stambula 2019); “Asja Lācis. Avangarda inženiere” (Latvijas Nacionālā bibliotēka, 2019); “2. Jinčuanas biennāle. Starting from the desert. Ecologies on the Edge” ar Marko Skotīni (Jičuana, Ķīna, 2018); “Meijs Lan Fans un padomju teātris” (Pētniecības projekts izstādei “Sičuanas stāsts. Teātris un vēsture” Pirmajā Anrenas biennālē Anrenā, Ķīnā un Milānā 2018. gadā); “Signāli no citas pasaules. Asjas Lācis arhīvi” (Documenta 14, Kasele 2017); un “Disobedience Archive (The Park)” ar Marko Skotīni (SALT, Stambula, 2014).

Brinkmanis ir sadarbojies ar tādiem žurnāliem un izdevumiem kā “Corriere della Sera”, “Alfabeta 2”, “Flash Art International”, “Monument to Transformation”, “SOUTH as a State of Mind” un “Studija”. Viņa izpēte ir saistīta ar alternatīvo izglītību un attiecībām starp izglītību un vizuālo kultūru.
Inga Brūvere

Inga Brūvere

Inga Brūvere (1963) ir Latvijā dzīvojoša māksliniece, kas kopš 2001. gada pievērsusies arī kuratores darbam un vairāk nekā astoņpadsmit gadu laikā ir īstenojusi dažādus projektus un izstādes Latvijā un ārzemēs. Inga Brūvere ir idejas autore un viena no festivāla “Rīgas Fotomēnesis” dibinātājiem (2012), kā arī pirmā Rīgas Fotomēneša 2014 vadītāja. Kopš 2015. gada ir viena no Rīgas Fotogrāfijas biennāles dibinātājām un vadītāja.
Pols O'Nīls

Pols O'Nīls

Dr. Pols O'Nīls (Paul O’Neill, 1970) ir īru kurators, mākslinieks, rakstnieks un pedagogs. Viņš ir PUBLICS mākslinieciskais direktors un šo amatu ieņem kopš 2017. gada septembra. PUBLICS ir kuratoru aģentūra un pasākumu telpa ar specializētu bibliotēku un lasītavu Helsinkos. No 2013. līdz 2017. gadam viņš bija Absolventu programmas (Graduate Program) direktors Kuratoriālo studiju centrā (Center for Curatorial Studies) Bardas koledžā Ņujorkā. Viņš ir autors ievērību guvušajai grāmatai “The Culture of Curating and the Curating of Culture(s)” (Cambridge, MASS., The MIT Press, 2012), kas tulkota vairākās valodās. Viņa jaunākā grāmata “Curating After the Global: RoadMaps to the Present” (līdzautors) izdota 2019. gadā “MIT Press” apgādā.

Pola raksti ir publicēti daudzās grāmatās, katalogos, laikrakstos un žurnālos. Viņš ir recenziju redaktors “Art and the Public Sphere” žurnālā un darbojas vairāku žurnālu redakcijās – “The Journal of Curatorial Studies” un “FIELD – A Journal of Socially Engaged Art Criticism”. Viņš ir redaktors kuratoriālajai antoloģijai “Curating Subjects” (2007) un līdzautors grāmatām “Curating and the Educational Turn” (2010) un “Curating Research” (2014) –abas minētās publikācijas tapušas kopā ar Miku Vilsonu (Mick Wilson) un publicētas “de Appel” un “Open Editions” (Amsterdama un Londona) izdevniecībās; kopā ar Klēru Dohertiju (Claire Doherty) ir līdzautors “Locating the Producers: Durational Approaches to Public Art” (“Valiz”, Amsterdama, 2011) un autors ievērību guvušajai grāmatai “The Culture of Curating and the Curating of Culture(s)” (Cambridge, MASS., “The MIT Press”, 2012). Viņa trīs antoloģiju sērijas “The Curatorial Conundrum”, “How Institutions Think”, un “Curating After the Global: Roadmaps to the Present”, kas tapušas kopā ar Lūkasu Stīdu (Lucas Steeds) un Miku Vilsonu (Mick Wilson), izdotas “MIT Press”, “CCS Bard College” un “Luma Foundation” apgādos 2016., 2017. un 2019. gadā.
Antra Priede

Antra Priede

Antra Priede (1985) ir mākslas zinātniece un kuratore. Absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas Mākslas vēstures un teorijas apakšnozari, iegūstot bakalaura un maģistra grādu. Jau kopš studiju laikiem patstāvīgā darba vieta ir bijusi LMA. Šobrīd Antra vada maģistrantūras programmu, bet kopš 2018. gada – arī mākslas zinātnes un teorijas apakšnozares kuratoru specializācijas programmu.

Personīgi vērtīgu profesionālo pieredze Antra guvusi, strādājot Latvijas Laikmetīgās mākslas centrā par projektu vadītāju un kuratori, kā arī vadot individuālus projektus. Viņa arī veidojusi un vadījusi Latvijas mākslas vides sadaļu Baltijas laikmetīgās mākslas ziņu portālā “Echo Gone Wrong”. Pētniecības aktivitātes saistītas ar trimdas mākslas vēstures pārskatīšanu, akcentējot mākslas vidē svarīgākos jautājumus, kas saistīti ar kuratora lomu lokālā un starptautiskā mākslas ekosistēmā, sievietes lomu mākslas vidē un citām, ne vienmēr ērtām tēmām.
Maija Rudovska

Maija Rudovska

Maija Rudovska ir neatkarīga kuratore, pētniece, mākslas kritiķe. Ieguvusi maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Mākslas zinātnes nodaļā. Papildinājusi savas zināšanas kuratoru programmā “CuratorLab” (2009/2010) Stokholmā Konstfack University College of Arts, Crafts and Design. Rudovska ir bijusi kuratore un producente vairākām izstādēm un projektiem gan Latvijā, gan ārvalstīs, piemēram, “Roots to Routes”, Marseļa (2020), “When the Time Swirls when it Turns into a Black Hole”, Prāga (2019), “Barbars Parīzē”, Ricāra fondā, Parīzē (2018), “Trauma un atdzimšana”, “Bozar” Mākslas centrs Briselē, “kim?” Laikmetīgās mākslas centrs u.c. (2017/2018), “(Ne)redzamie sapņi un straumes”, izstāde Ziemeļu Ministru padomes 25. jubilejai Rīgā, Tallinā, Viļņā un Helsinkos (2016/2017), “Sabiedrība darbībā – moderna izstāde”, “Moderna Museet”, Malme un “kim?” Laikmetīgās mākslas centrs, Rīga (2014/2015); “Iekšpuse un ārpuse”, “kim?” Laikmetīgās mākslas centrs (2012/2013) u.c. Kopš 2011. gada viņa arī vada platformu “Blind Carbon Copy”, kuras fokuss ir tīklošanās, alternatīvā izglītība un darba stratēģijas starp kuratoriem, māksliniekiem un citiem praktiķiem.