KURATORI

Inga Brūvere

Inga Brūvere

Inga Brūvere (1963) ir Latvijā dzīvojoša māksliniece, kas kopš 2001. gada pievērsusies arī kuratores darbam un vairāk nekā divdesmit gadu laikā ir īstenojusi dažādus projektus un izstādes Latvijā un ārzemēs. Inga Brūvere ir idejas autore un viena no festivāla Rīgas Fotomēnesis dibinātājiem (2012), kā arī pirmā Rīgas Fotomēneša 2014 vadītāja. Kopš 2015. gada ir viena no Rīgas Fotogrāfijas biennāles dibinātājām un vadītāja. Ingas Brūveres darbi iekļauti vairākās kolekcijās, tajā skaitā Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, Daugavpils Marka Rotko mākslas centra un Swedbank mākslas kolekcijās.
Evita Goze

Evita Goze

Evita Goze (1984) ir neatkarīga kuratore, māksliniece un žurnāliste un Kim? Laikmetīgās mākslas centra izstāžu projektu vadītāja. Viņu interesē fotogrāfijas mijiedarbība ar citiem medijiem un naratīvi, kas izpludina robežas starp realitāti un fikciju un uzlūko personīgo kā politisku. Kūrējusi solo un grupas izstādes ISSP galerijā, Belgradas Fotomēnesī un Phmuseum tiešsaistes platformā un fotogrāmatu festivālu Self Publish Riga. Ieguvusi bakalaura grādu fotogrāfijā Braitonas Universitātē Lielbritānijā un maģistra grādu vizuālajā komunikācijā Latvijas Mākslas akadēmijā. Bijusi žūrijas locekle dažādām balvām, to skaitā Grand Prix Fotofestiwal Lodz, Art Fair Foto Tallinn, Belgrade Photo Month’s New Talents, Kassel Dummy Award un Self Publish Riga grāmatu maketu konkursā. Raksta par fotogrāfiju un laikmetīgo mākslu, viņas teksti publicēti British Journal of Photography, Tjej Land, “Kultūras Diena”, “IR”, Arterritory un “Foto Kvartāls”.
Adam Mazur

Adams Mazurs

Adams Mazurs (Adam Mazur, 1977) darbojas kā neatkarīgais kurators un žurnāla BLOK galvenais redaktors. Viņš ir Poznaņas Mākslas universitātes asociētais profesors. Publicējis grāmatas "Histories of Photography in Poland 1839−2009" (2010), "New Phenomena in Polish Photography after 2000" (2012), "Depth of Field. Essays on Polish Photography After 1945" (2014), "After the End of Photography" (2018). Bijis kurators vairākām grupu un personālizstādēm Polijā un ārzemēs. Starp nesenāko personālizstāžu autoriem ir Marta Roslere (2014), Pavels Althamers (2015), Arturs Žmijevskis (2016), Aneta Gžešikovska (2017).
Paulius Petraitis

Pauļus Petraitis

Pauļus Petraitis (Paulius Petraitis, 1985) ir Viļņā strādājošs mākslinieks, teorētiķis un neatkarīgais kurators. Viņa prakse koncentrējas ap attēlu darināšanu plašākos sociālos un kultūras kontekstos. Liela daļa viņa darbu pēta tehnoloģijas lomu nozīmju veidošanā un iztirzā fotogrāfiskā attēla funkciju tiešsaistes un bezsaistes vidē. Petraitis organizējis novatoriskas ekrānam paredzētas fotogrāfiju izstādes Sraunus (2010–2013) un Blog Reblog (2013–2014), kā arī bijis viens no kuratoriem pirmajam mākslas šovam Snapchat vidē This is It/Now (2015). Kūrējis norises vietai pielāgoto Rīgas Fotogrāfijas biennāles izstādi “Par fotogrāfiskām būtnēm” (2020) Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Kupola zālē, veltot uzmanību objekta un attēla mainīgo attiecību dažādajām šķautnēm.
Auguste Petre

Auguste Petre

Auguste Petre (1993) ir neatkarīgā kuratore un mākslas procesu pētniece. Ieguvusi maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijā, Mākslas vēstures un kuratoriālo studiju nozarē un pašlaik studē doktorantūras programmā Latvijas Kultūras akadēmijā. Petri galvenokārt interesē politikas, vēstures un mākslas attiecības, kā arī 1990. gados dzimušo latviešu mākslinieku radošās izpausmes. Kopš 2017. gada Auguste Petre darbojas kā mākslas žurnāliste, veidojot publikācijas Latvijas un ārzemju medijiem, tostarp strādājusi par Baltijas redaktori portālā Arterritory.com. Kopš 2021. gada viņa ir vieslektore Latvijas Kultūras akadēmijā un Latvijas Mākslas akadēmijā. Auguste Petre kūrējusi vairāk nekā 10 izstādes un bijusi vairāku izstāžu koncepciju un pavadošo tekstu autore. Auguste Petre ir “Rīgas Mazākās galerijas” programmas direktore un “Rīgas Mazāko izsoļu” cikla līdzautore, un līdzdarbojas VV Foundation mākslas iniciatīvās kā izstāžu kuratore un komunikācijas vadītāja.
Anete Skuja

Anete Skuja

Anete Skuja (1991) ir mākslas vēsturniece, fotogrāfe un kuratore, kas pamatā strādā ar fotogrāfiju. Bijusi vieskuratore ISSP Skolas absolventu izstādēm. 2020. gadā absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas mākslas zinātnes nodaļu, iegūstot maģistra grādu kuratora specialitātē ar pētījumu par arhīva mākslas tendenci Baltijas laikmetīgajā mākslā 21. gadsimtā.
Marie Sjøvold

Mariē Šēvolda

Mariē Šēvolda (Marie Sjøvold, 1982) ir fotogrāfe un videomāksliniece, kas dzīvo un strādā Norvēģijā. Vairāku fotogrāmatu autore; piedalījusies izstādēs Henijas-Unstada mākslas centrā Oslo, Liepājas muzejā, Fotogrāfijas centrā Stokholmā, mākslas telpā Deichtorhallen Hamburgā, Kristiansandas mākslas muzejā, Nobela miera centrā Oslo, Fotogrāfijas centrā Kopenhāgenā, galerijā F15 Jelejā, Kalusta Gulbenkjana fondā Parīzē un citur. 2012. gadā saņēmusi nodibinājuma Fritt Ord Eiropas Fotoizstāžu balvu. Šēvoldas darbi iekļauti fonda Fritt Ord, Preus Museum, Norvēģijas Karalistes Ārlietu ministrijas un Norvēģijas Karalistes Izglītības un zinātnes ministrijas kolekcijās.
Baiba Tetere

Baiba Tetere

Baiba Tetere (1978) ir vizuālās kultūras pētniece, lektore Rīgas Stradiņa universitātē un Latvijas Fotogrāfijas muzeja vadītāja. Kā biedrības „ISSP” līdzdibinātāja kopš 2006. gada regulāri organizējusi fotogrāfijas izglītības un mākslas projektus. Profesionālajā biogrāfijā aptver fotogrāfijas vēstures, izglītības un komerciālās nozares – strādājusi Latvijas Fotogrāfijas muzejā (2000–2002), Latvijas Valsts Kinofotofonodokumentu arhīvā (2008) un arī starptautiskā mēneša žurnālā Cosmopolitan par ilustrāciju redaktori (2002–2007). Baiba ir studējusi fotogrāfijas vēsturi De Montforta universitātē, Anglijā, kā arī doktorantūras programmā Greifsvaldes Universitātē, Vācijā, kur pētīja agrīno antropoloģisko fotogrāfiju Latvijā 19. gs. beigās.
Agnese Zviedre

Agnese Zviedre

Agnese Zviedre (1992) ir mākslas zinātniece, projektu vadītāja, producente un kuratore. Ieguvusi maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijas Mākslas zinātnes nodaļā, galvenokārt interesē sociālās problemātikas atspoguļojums laikmetīgajā mākslā. Publicējusi rakstus interneta mākslas un kultūras portālā Arterritory,com un Igaunijas vizuālās mākslas žurnālā Kunst.ee. Rīgas Fotogrāfijas biennāles NEXT 2021 simpozija “Re-vīzijas” kuratore. Šobrīd studē doktorantūrā Latvijas Mākslas akadēmijā, pētot laikmetīgās mākslas pieejamības jautājumus un strādā Latvijas Nacionālajā Mākslas muzejā.