KURATORI

Raivis Alksnis

Raivis Alksnis

Raivis Alksnis (1996) – pašreiz noslēdz maģistra studijas Latvijas Mākslas akadēmijā, mākslas vēstures un kuratoriālo studiju nozarē. Pirms tam absolvējis Āzijas studiju bakalaura programmu Latvijas Universitātē. Kopš 2019. gada bijis viens no “LOOK!” galerijas dibinātājiem un tās izstāžu programmas vadītājs. Šajā periodā organizētas 39 izstādes un ekspozīcijas.
Inga Brūvere

Inga Brūvere

Inga Brūvere (1963) ir Latvijā dzīvojoša māksliniece, kas kopš 2001. gada pievērsusies arī kuratores darbam un vairāk nekā divdesmit gadu laikā ir īstenojusi dažādus projektus un izstādes Latvijā un ārzemēs. Inga Brūvere ir idejas autore un viena no festivāla Rīgas Fotomēnesis dibinātājiem (2012), kā arī pirmā Rīgas Fotomēneša 2014 vadītāja. Kopš 2015. gada ir viena no Rīgas Fotogrāfijas biennāles dibinātājām un vadītāja. Ingas Brūveres darbi iekļauti vairākās kolekcijās, tajā skaitā Latvijas Nacionālā mākslas muzeja, Daugavpils Marka Rotko mākslas centra un Swedbank mākslas kolekcijās.
Laima Daberte

Laima Daberte

Laima Daberte (1991) ir beigusi arhitektūras studijas Rīgas Tehniskajā universitātē, kā arī ieguvusi bakalaura grādu tēlniecībā Latvijas Mākslas akadēmijā un ieskatu fotogrāfijā paplašinājusi ISSP skolas ievadkursā. Līdz šim viņa jau ir piedalījusies vairākās izstādēs, projektos un simpozijos. Pašlaik apgūst kuratora specializāciju Latvijas Mākslas akadēmijā.
Evita Goze

Evita Goze

Evita Goze (1984) ir neatkarīga kuratore, māksliniece un žurnāliste un Kim? Laikmetīgās mākslas centra izstāžu projektu vadītāja. Viņu interesē fotogrāfijas mijiedarbība ar citiem medijiem un naratīvi, kas izpludina robežas starp realitāti un fikciju un uzlūko personīgo kā politisku. Kūrējusi solo un grupas izstādes ISSP galerijā, Belgradas Fotomēnesī un Phmuseum tiešsaistes platformā un fotogrāmatu festivālu Self Publish Riga. Ieguvusi bakalaura grādu fotogrāfijā Braitonas Universitātē Lielbritānijā un maģistra grādu vizuālajā komunikācijā Latvijas Mākslas akadēmijā. Bijusi žūrijas locekle dažādām balvām, to skaitā Grand Prix Fotofestiwal Lodz, Art Fair Foto Tallinn, Belgrade Photo Month’s New Talents, Kassel Dummy Award un Self Publish Riga grāmatu maketu konkursā. Raksta par fotogrāfiju un laikmetīgo mākslu, viņas teksti publicēti British Journal of Photography, Tjej Land, “Kultūras Diena”, “IR”, Arterritory un “Foto Kvartāls”.
Adams Mazurs

Adams Mazurs

Adams Mazurs (Adam Mazur, 1977) ir kurators un rakstnieks no Polijas. Poznaņas Mākslas universitātes docents. Publicējis grāmatas “Fotogrāfijas vēstures Polijā no 1839. līdz 2009. gadam” (2010), “Jaunas parādības Polijas fotogrāfijā pēc 2000. gada” (2012), “Pēc fotogrāfijas gala” (2018), “Sakropļotā pasaule. Fotogrāfijas vēstures Centrāleiropā no 1838. līdz 2018. gadam” (2019). Bijis kurators vairākās solo un grupu izstādēs Polijā un citur. Starp viņa jaunākajām izstā-dēm minamas “Fotobloks. Centrāleiropa fotogrāmatās” (2019.–2021.) un “Foto-grafikas. Mākslas fotogrāfija Polijā no 1927. līdz 1978. gadam” (2022.–2023.).
Antra Priede

Antra Priede

Antra Priede (1985) ir mākslas zinātniece un kuratore. Absolvējusi Latvijas Mākslas akadēmijas (LMA) Mākslas vēstures un teorijas apakšnozari, iegūstot bakalaura un maģistra grādu. Kopš 2021. gada Antra ir studiju darba prorektore LMA. Akadēmijā strādā kopš studiju laikiem. 2018. gadā iniciējusi un līdz šim brīdim vada Mākslas zinātnes un teorijas apakšnozares Kuratoru specializāciju. Personīgi vērtīgu profesionālo pieredze Antra guvusi strādājot Latvijas Laikmetīgās mākslas centrā par projektu vadītāju un kuratori. Viņa arī veidojusi un vadījusi Latvijas mākslas vides sadaļu Baltijas laikmetīgās mākslas ziņu portālā “Echo Gone Wrong”. Pētniecības aktivitātes saistītas ar trimdas mākslas vēstures pārskatīšanu, akcentējot esošajā mākslas vidē svarīgākos jautājumus, kas saistīti ar kuratora lomu lokālā un starptautiskā mākslas ekosistēmā, sievietes lomu mākslas vidē un citiem, ne vienmēr ērtiem jautājumiem.
Marie Sjøvold

Mariē Šēvolda

Mariē Šēvolda (Marie Sjøvold, 1982) ir fotogrāfe un videomāksliniece, kas dzīvo un strādā Norvēģijā. Vairāku fotogrāmatu autore; piedalījusies izstādēs Henijas-Unstada mākslas centrā Oslo, Liepājas muzejā, Fotogrāfijas centrā Stokholmā, mākslas telpā Deichtorhallen Hamburgā, Kristiansandas mākslas muzejā, Nobela miera centrā Oslo, Fotogrāfijas centrā Kopenhāgenā, galerijā F15 Jelejā, Kalusta Gulbenkjana fondā Parīzē un citur. 2012. gadā saņēmusi nodibinājuma Fritt Ord Eiropas Fotoizstāžu balvu. Šēvoldas darbi iekļauti fonda Fritt Ord, Preus Museum, Norvēģijas Karalistes Ārlietu ministrijas un Norvēģijas Karalistes Izglītības un zinātnes ministrijas kolekcijās.